• atrandamekartu@gmail.com

Psichologo konsultacija

 

Psichologo konsultacija – tai pokalbis su specialistu, kurio metu siekiama rasti atsakymus į kylančius klausimus, patiriamų problemų sprendimus, norint pažinti save ir savo stipriąsias puses.

Dėl to konsultacija gali būti naudinga tiek norint įžvelgti naujus pasirinkimus, tiek siekiant sumažinti patiriamus sunkumus. Gali būti, jog susirūpinimą kelia praeities ar dabartinė situacija, kuri trikdo kasdienybę bei neigiamai veikia savijautą. Todėl labai svarbu nelikti vienam ir ieškoti išeičių, pagalbos.

 

Ko galiu tikėtis pirmojo susitikimo metu?

Nuotolinės konsultacijos metu, kuri trunka 1 valandą:

mSusipažįstame

mAptariame konfidencialumo aspektus

mAptariame Jūsų tikslą, lūkesčius, susipažįstame su patiriamais sunkumais

mAptariame tolimesnio bendravimo poreikį, galimybes

 

Ko galiu tikėtis tolimesnių susitikimų metu?

Susitikimo metu psichologas pakvies pasidalinti tuo, kas kelia susirūpinimą, užduos klausimus, sieks pasitikslinti, pasidalins savo įžvalgomis, žiniomis. Norint išsamiau suprasti situaciją ir bandant atrasti jos sprendimo būdus, gali būti pasitelkiama vaizduotė, kvėpavimo, dėmesingumo lavinimo pratimai, piešimas, namų darbai ir kt.

Procese gali pasirodyti, jog esama problema susijusi su praeities ar galimai kitomis situacijomis. Dėl to psichologas gali užduoti klausimus, kurie atrodytų yra visai nesusiję.

Taip pat gali būti, jog psichologas nežinodamas visų kliento patirčių ir išgyvenimų užduos klausimus, kurie bus itin jautrūs, ar net per jautrūs esamam momentui. O gal priešingai, atrodys, jog vis sukama toje pačioje vietoje niekaip neišjudant. Dėl to labai svarbu dalintis su procesu susijusiais išgyvenimais, mintimis, užduoti klausimus, išreikšti abejonę. Psichologas siekia pažinti, gali numatyti, tačiau negali žinoti visko.

 
Kokie pagrindiniai pagalbos metodai bus taikomi ir kiek konsultacijų man reikės?

Pagrindinis psichologo įrankis – pokalbis, kurio metu išsiaiškinamas patiriamo sunkumo intensyvumas, aplinkybės. Vidutiniškai psichologo konsultacijos trunka 3-5 mėnesius susitinkant kartą per savaitę ar dvi.

Taip pat esu įsijusi pasirengimą taikyti tokius pagalbos metodus kaip:

   Vienos sesijos terapiją 

   Vesk savo vaiką į sėkmę

   Dėmesingą įsisąmoninimą 

Su kiekvienu iš jų išsamiau susipažinti galite skyriuje Pagalbos metodai

 
Ar konsultacijų metu kaskart jausiuosi vis geriau?

Konsultacijoje siekiama mažinti patiriamus sunkumus, atrandamos pamirštos ar dar nepažintos stiprybės, Deja, prisiminus skaudinančias situacijas gali kilti įvairių emocijų, todėl galimas nuovargio jausmas, padidėjęs noras atsiriboti, pabūti su savimi, nerimas, verksmingumas ir kt.

 

Ar sulauksiu patarimo?

Turėdami sunkumą, susidurdami su problemomis, norime gauti atsakymą. Dėl to kreipimasis į psichologą gali atrodyti kaip svarbus žingsnis to link. Ir čia atsakymus rasti tikrai galime, tačiau nevisai tokiu būdu, kokiu tikimės.

Dažnai pas psichologą būtent ir atveda tai, jog jau girdėjome daug patarimų, pamokymų, nurodymų, ką ir kaip turime daryti. Dėl  to psichologo konsultacija – tai laikas ir vieta, kurioje patys ieškome atsakymų į keliamus klausimus. Psichologas padės tai padaryti užduodamas klausimus, pasidalindamas savo įžvalgomis, leisdamas ir skatindamas jausti visas emocijas, daugiau sprendimo variantų, tačiau svarbiausius atsakymus teks atrasti patiems.

 

Kaip galiu užsiregistruoti?

Registruotis konsultacijai galite:

   Susisiekę telefonu

   Elektroniniu paštu 

   Pateikus užklausą skiltyje  Kontaktai

   Paspaudus nuorodą čia

 

Konsultacijos kaina 25€/val.

error: Turinys apsaugotas !!