J. Webb, C. Musello Iš emocinės tuštumos
Knyga, kurią labai norėjau perskaityti, bet kuria, iš dalies, nusivyliau. Neradau momentų, kurie mane užkabintų. Turbūt, neprisiminčiau šios knygos norint kam nors rekomenduoti.
Mokėti atpažinti ir žodžiais išreikšti jausmus – tikras įgūdis. Kaip ir bet kurį kitą įgūdį, jį reikia lavinti, o tam reikia skirti daug pastangų.
Nepaisant to, turintys negatyvių patirčių santykyje su tėvais tikrai atras tai, kas galėtų paaiškinti esamą savijautą. Knyga parašyta aiškiai, paprastai, be jokių sudėtingų frazių ar terminų. Pabaigoje pateikiamas ilgas emocijų sąrašas, todėl naudinga norint atrasti tinkamą žodį savo savijautai įvardinti. Pasak autorių, savo patirties įvardijimas, pavadinimas padeda sudėtingą, sunkiai apčiuopiamą patirtį perkelti iš vidus į išorę. Taigi tai, kas buvo mažai pažįstama, tokiu būdu tampa labiau apčiuopiama. Daugiau to galima mokytis knygoje pateikiamų praktinių užduočių pagalba.
Emocijos nesivadovauja logikos principais. Jos gali atrodyti nepaaiškinamos ir nenuspėjamos. Tačiau, jei labai stengsitės, galėsite paaiškinti visas emocijas. Pasitelkdamas kiekvieną jausmą, kūnas bando perduoti mums tam tikrą žinią, kad ir kaip keistai tai skambėtų.
📝 Įsivertinti emocinės nepriežiūros patirtį galite čia:
👉 https://tapati.lt/vaikysteje-patirtos-emocines-neprieziuros-testas
📚 Skaitantiems anglų kalba:
👉 https://drjonicewebb.com/
Palikite komentarą