Išminties istorija
Viename kaime staiga atsirado virusas, kuris smegenis paveikdavo taip, jog kūnas funkcionuodavo kaip įprasta, tačiau žmogus gyveno tarsi zombis.
Tačiau tiesa buvo ta, jog virusas visada gyvavo, bet buvo taip gerai prisitaikęs prie savo „šeimininkų“, kad niekas jo nepastebėdavo. Ir prireikė tūkstantmečių suprasti, kad žmonės turi su juo kovoti. Mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kad virusą palaiko jaučiama baimė.
Norėdami išsivaduoti ir apsisaugoti nuo viruso, sveikesni kaimo gyventojai pradėjo ieškoti būdų, padedančių sėkmingai įveikti baimę. Kad apsaugotų savo namus ir liktų nepaliesti viruso, pasistatė aukštas sienas, o ilgainiui suprato, kad gali išgyventi ir kitų nepadedami. Jie net pritarė idėjai, kad socialinis bendravimas turi būti apribotas, nes jis ėmė atrodyti labai neprognozuojamas. Kai kas nors norėdavo atvirai pasikalbėti, žmonės imdavo atsiriboti, toks bendravimo būdas atrodė labai nepriimtinas.
Galiausiai, vienas protingas žmogus sugalvojo geresnį būdą kaip valdyti baimę ir sukūrė skausmą ir nerimą mažinančius prietaisus.
Netrukus kiekvienas turtingesnis kaimelio gyventojas įsigijo šiuos prietaisus, kurie, vos tik kildavo bent menkiausia nerimo apraiška, padėdavo nuraminti protą ir aprūpindavo smegenis raminantį poveikį teikiančiomis medžiagomis.
Žmonės šiuos prietaisus įsirengė visur, kur tik galėjo – gatvėje, namuose, darbe, mokyklose. Atrodė, jog buvo priimtas pats geriausias sprendimas.
Tačiau vėl kilo bėda. Prietaisai neveikė taip, kaip buvo tikėtasi.
Virusas nebuvo sukontroliuotas, o jo plitimo tempas netgi padidėjo. Įrenginiai tik paslėpė problemą. Kuo žmonės labiau stengėsi išvengti skausmo ir baimės, tuo jautresni jie tapdavo, tuo labiau virusas plito.
Mokslininkai dirbo beveik be poilsio siekdami apsaugoti dar viruso nepaliestus žmones. Kai visų jų teorijos nepasiteisino, dėmesį patraukė skurdžiai gyvenantys kaimelio žmonės. Virusas tarp vargingai gyvenančių žmonių neplito.
Buvo ir kita grupė žmonių, kurių virusas nepaliesdavo. Tai buvo žmonės, kurie ne visada atitikdavo kultūrines normas.
Kai kurie jų gyvenime buvo patyrę tiek daug skausmo ir baimės, kad jokie prietaisai negalėjo jiems padėti. Tie, kuriems pavyko įveikti buvusias problemas, tapdavo lyderiais ir tais žmonėmis, kuriais buvo žavimasi. Tie, kuriems problemų įveikti nepavykdavo, likdavo apleisti ar vertinami kaip psichikos ligoniai, todėl ir atskiriami nuo visuomenės. Tačiau visiems šiems žmonėms pavykdavo išvengti viruso.
Proveržis viruso gydime kaimelyje įvyko tada, kai į jį atvyko mokslininkas, užaugęs skurdžiausioje pasaulio vietoje. Savo proto ir išmintingumo dėka jis pasiekė mokslo aukštumų ir dabar kaimelio mokslininkams galėjo parodyti tai, ko šie niekaip nepastebėjo. Mokslininkas pateikė paprastą teoriją teigdamas, kad apsisaugoti nuo viruso padeda tik rūpestis ir užuojauta vienas kitam.
Jis parodė, kad vietose, kuriose žmonės gyveno labai skurdžiai, neliko kito pasirinkimo kaip rūpintis ir padėti vieni kitiems. Taip virusas negali plisti ten, kur nėra baimės, tačiau yra rūpestis ir atjauta. Mokslininkas įrodė, kad net ir pačiose pavojingiausiose situacijose, kai virusas atrodė paplis labai stipriai, jis neplito kai kaimynas vienas į kitą ėmė kreiptis pagalbos.
Teorija buvo pagrįsta tuo, jog patyrę skaudžius išgyvenimus, žmonės tapo supratingesni vieni kitiems. Tai taip pat paaiškino, kodėl turtingieji atsiribodami nuo aplinkos neišvengdavo ligos.
Jie buvo įsitikinę, kad jiems nereikia kitų, jie nėra susiję su kitais žmonėmis ir nuo jų nepriklauso. Tačiau būtent pripažinimas, kad žmonėms reikia vieniems kitų buvo tas išgijimo nuo viruso kelias.
Vengdami baimės, žmonės ją tik dar labiau sustiprino, o manydami, kad gali viską padaryti vieni be kitų pagalbos, tik dar labiau atsiribojo ir dažniau sirgo.
Susidūrimas su baime ir skausmu padeda tapti tvirtesniu. Remdamiesi tyrimais, mokslininkai siekė suteikti vaistui pavadinimą.
Kai kurie jų užsimezgusius ir palaikomus ryšius tarp žmonių pavadino pasitikėjimu. Kai kurie jį aiškino kaip džiaugsmą, tikėjimą geru ir vadino viltimi. Kai kurie žvelgė giliau ir vertino ne tik viruso gydymą, tačiau kaip pagalbą bado, karo, ligų ar kitų sunkumų atveju. Jie vadino tai meile.
Parengta pagal www.7cups.com
Įrašo iliustracija
Photo by Joe Pregadio on Unsplash
Palikite komentarą