Jay Shetty. Think like a monk
Knyga neatsitiktinai pavadinta Galvok kaip vienuolis. Pats Jay išbandė, ką reiškia gyventi ašrame, kuriame daug ko išmokęs suprato, kad toks gyvenimo būdas vis dėl to ne jam. Kalbėdamas apie asmeninio tobulėjimo, tarpusavio santykių temas, autorius aktyvus ir socialiniuose tinkluose. Ir panašu, jog tai vienas iš pavyzdžių, kada tai, apie ką kalbama, yra labai gerai pažinta, išgyventa asmeniškai. Nes kas gali išginti jaunuolį ieškoti atsakymų, kai šeima priima tik idėją apie išsilavinusį, drausmingą ir daug pasiekusį sūnų. Ne kiekvienas pasiryžta ieškoti savojo kelio kai baimė, nerimas, pareigos ir kiti jausmai kvėpuoja į nugarą ir šnabžda visai kitus dalykus.
Taigi autorius skirtinguose skyriuose dalinasi Indijoje įgyta patirtimi, kalba apie paleidimą, dėkingumą, rutinos, atsidavimo bei paprastumo svarbą. Ir tai atsispindi knygoje – paprastumas ir temų, informacijos susisteminimas.
Nors knyga buvo reklamuota labai stipriai, tačiau pats turinys atrodo toks paprastas, kad skaityti ir nėra ką. Viskas žinoma, aišku, todėl įdomesnės vietos man buvo pasakojimai apie vienuolių gyvenimą, jų suteiktas pamokas. Kita vertus, labai tinka patarlė „Kartojimas – mokslų motina“. Dėl to skaitant dažnai braukiausi išsakytas mintis. Juk kartais taip prireikia būtent paprastų, nuoširdžių dalykų, kad sugrįžti iš lūkesčių ir klaidingų įsitikinimų labirinto.
Ar rekomenduočiau šią knygą perskaityti? Rekomenduočiau norinčiam skaityti angliškai ir nelabai sudėtingą tekstą. Kaip asmeniniam tobulėjimui skirta knyga, ji tikrai neatsidurtų sąrašo viršuje.
Įrašo iliustracija: https://images.unsplash.com/photo-1560568268-cfe5d4254c22?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb-1.2.1&auto=format&fit=crop&w=750&q=80
Palikite komentarą