Ernesto Spinelli. Ne-žinančiojo pasakojimai
Ilgai žiūrėjau į šią knygą, kol galiausiai nusipirkau. Nedidelio formato, aštuonias egzistencialisto E. Spinelli aprašytas istorijas apimanti knyga. Subtili nuo pat viršelio iki paskutinio žodžio, jautri, įsimintina, giliai paliečianti. Knyga, apie kurią nesinori kalbėti ar sunku rasti tinkamus žodžius, nes ją reikia pajausti, išgyventi. Skaitant kiekvieną istoriją lyg norisi nardyti joje, sustoti, pabūti, paieškoti ten savęs.
Ir toks įspūdis manau susidaro dėl to, jog pats autorius išjautęs kiekvieną istoriją pateikė ją atspindėdamas tiek esmingiausius jos, tiek terapinės krypties aspektus. Buvo momentų, kada galvojau, kad knyga labiau tinkama specialistams, tačiau manau, jog bent vienoje istorijoje skaitantysis atras save. Nesvarbu kliento ar terapeuto vaidmenyje, tačiau ties sau kažkada keltais klausimais, manau, bus kur stabtelėti.
„Ne-žinojimas, mano galva, yra esminė sąlyga, be kurios neįmanomas autentiškas žmonių susitikimas ar dialogas. Per daugelį metų įsitikinau, kad siekis nežinoti – tai vertingiausia dovana, kurią psichoterapeutas gali pasiūlyti klientui“
Autorius ne-žinojimą skaitytojui pristato ne kaip neišmanymą, tačiau kaip išankstinių nuostatų, šablonų bei bet kokių standartų ar žinių atsisakymą taip įeinant į gryną, autentišką santykį su kitu. Žmogumi, kuris gyvena savo problemoje, pasaulyje, kuris jam ima darytis per ankštas. Būtent nežinojimas suteikia erdvės, laisvės, autentiškumo, buvimo savimi teisę. Tokiame buvime kartu patiriamas ir tam tikras nesaugumas – bandydamas nusimesti sunkumus, žinojimą ir visą kitą, žmogus lyg apsinuogina. Tačiau būtent taip ne tik kuriamas terapinis santykis, tačiau ir mokomasi gyventi su daugiau ar mažiau gyvenime mus lydinčiu nerimu, taip suprantant savo buvimo pasaulyje būdą ir mokantis patirti gyvenimą iš naujo, nauju, dar nebandytu būdu, naujoje šviesoje.
Taigi šią knygą labai rekomenduoju. Galbūt ne kiekvienam ji tiks ir patiks, tačiau, manau, jog besigilinantys į save, santykį su kitais tikrai atras daug naudingo sau. Juo labiau, kartas nuo karto knygą galima tiesiog atsiversti, paskaityti taip primenant sau kaip svarbu būti laisvu, autentišku ir leidžiančiu kitam tokiu būti.
Palikite komentarą