R. Dirvanskienė. Kaip veikia smegenys
Turiu pripažinti, jog knyga, pirmiausia, susidomėjau ne dėl jos turinio, tačiau dėl to, jog jos autorė – jauna mokslininkė lietuvė. Gal turiu visiškai neteisingų nuostatų, tačiau man panašaus pobūdžio knygas teko skaityti parašytas tik užsienio autorių ir, beje, vyrų. Taigi užplūdo sunkiai paaiškinamas džiaugsmas dėl to, jog ir moterys tokioje, atrodo, sudėtingoje srityje niekuo nenusileidžia vyrams 😊
Na, o dabar apie knygą. Pavarčius knygą susidarė įspūdis, jog ją skaityti, o juo labiau suprasti, reikės įdėti nemažai pastangų. Knygoje nemažai paveikslėlių, iliustruojančių smegenis, jų dalis, funkcijas. Pradėjus skaityti pasirodė, jog yra visiškai priešingai. Tekstas nesudėtingas, suprantamas net ir ne šios srities specialistui.
Autorė supažindina su skirtingomis smegenų sritimis, jų funkcijomis, analizuoja smegenų veiklą slopinančius bei aktyvinančius veiksnius, pateikiami ir atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus apie smegenis. Skaityti buvo įdomu, lengva, o labiausiai sužavėjo kritiškumas, siekis paskatinti skaitytoją mąstyti kritiškai, nesivadovaujant vien girdima reklama apie galimas pagalbos priemones gerinant smegenų veiklą.
Bent kiek besidomintys šia tema, tikriausiai, neras jokių naujovių – gal labiau pasikartos turimas žinias. Tačiau, manau, jog knygos autorė tikrai pasiekė tikslą, siekdama „įvesti“ skaitytoją į sudėtingą smegenų pasaulį, kuriame tiek moksliniu, tiek praktiniu požiūriu dar yra labai daug neatsakytų klausimų.
Įrašo iliustracija: https://unsplash.com/photos/IHfOpAzzjHM
Palikite komentarą