Pasitikėjimą savimi stiprinti padedantys įpročiai
Galbūt kartais suabejojame savimi, savo gebėjimais ir imame savęs klausti „Kaip galėčiau labiau pasitikėti savimi?“ Tam labai svarbu turimi įgūdžiai bei pozityvios patirtys pajaučiant savo meistriškumą. Taigi pažvelkime, kaip galime padėti sau.
Skaitymas. Skaitymas mums padeda nukreipti dėmesį. Tai nereiškia, jog reikėtų neigti turimas problemas, tačiau skaitymo pagalba galime sustabdyti užsisukusį ratą, stresą keliančias mintis, atsipalaiduoti. Juo labiau, skaitymas gali mums suteikti žinių, jame galime atrasti paguodą, palaikymą, sprendimus, apie kuriuos, galbūt, net nepagalvojome.
Diskomforto siekimas. Tai gali skambėti keistai, tačiau mokymasis išbūti bei įveikti tai, kas nėra labai malonu, gali prisidėti prie pasitikėjimo savimi stiprinimo (pvz. aš galiu išbūti minutę po šaltu dušu, nors anksčiau net negalėjau apie tai net pagalvoti).
Savimi pasitikintys žmonės ieško ar kelia sau iššūkius taip nuolat bandydami geriau pažinti save ir savo gebėjimus. Tai leidžia:
Mokytis naujų įgūdžių ir tobulinti jau turimus
Pažinti savo neribotas galimybes
Patirti naujus dalykus ir pažinti pasaulio įvairovę
Jaustis patogiau situacijose, kurios nebuvo planuotos ar „idealios“
Mokytis priimti pamatuotą riziką.
Meditacija. Daugeliui stresas ir nerimas atima daug jėgų, dėl ko bendrai pajaučiamas menkesnis savęs vertinimas. Tačiau meditacija gali sumažinti nerimą, stresą, teigiamai veikti visas organų sistemas bei sveikatą.
Bendravimas, socializacija. Didesniu intravertiškumu pasižymintiems žmonėms bendravimas, aktyvi socialinė veikla gali atrodyti gąsdinanti. Tačiau juo labiau išdrįstame bendrauti, tuo labiau laviname savo bendravimo įgūdžius ir jaukiau jaučiamės būdami su kitais.
Ir visiškai nereiškia, jog turime bėgti į pirmą pasitaikiusį renginį ar kalbinti gatvėje sutiktus nepažįstamuosius. Galime pasirinkti veiklas, kurios mums būtų malonios ir kuriose leistume sau labiau atsiskleisti. Gal tai galėtų būti:
Prisijungimas prie patinkančios bendruomenės internete
Aktyvesnis bendravimas su kolegomis
Aktyvumas socialinėje medijoje
Reguliarus susitikimas su artimaisiais
Išėjimas pasivaikščioti
Lankymasis vietose, kuriose galima užmegzti naujų pažinčių ir kt.
Pozityvus skirtumų įvertinimas. Kai stebime kitus, gal kartais pagalvojame, jog aš ne toks kaip kiti, todėl kiti manęs nemėgsta, jaučiuosi nepritampantis. Vis dėl to, lygindami save su kitais dažnai mažai ką žinome apie juos ar jų savijautą.
O net jei ir skirtumai egzistuoja, kažkieno stiprybės gali būti kitų silpnybėmis, ir atvirkščiai. Taigi ką galima nuveikti kartu, o ne vienas prieš kitą?
Pasiruošimas. Kartais galvojame, jog gebėjimas veikti spontaniškai, be pasiruošimo yra pasitikėjimo savimi požymis. Deja, kartais pamirštame ir tai, jog arogancija ar besąlygiškas gebėjimas „pastovėti už save“ ne visada yra pasitikėjimo savimi ir vidinės brandos požymis.
Pasitikintys žmonės yra tie, kurie turi planą. Jie renka informaciją, mokosi įgūdžių ir tai, kaip juos galima panaudoti kilus iššūkiams. Ir būtent tai suteikia pasitikėjimo savimi žinant savo resursus ir jų panaudojimo galimybes.
Fizinis aktyvumas. Tai, bene, universalus savipagalbos būdas 😊 Fizinis aktyvumas padeda palaikyti gerą nuotaiką, sveikatą, prisideda prie pozityvesnio savo kūno bei išvaizdos vertinimo, tikėjimo savo galimybėmis priimti iššūkius.
Miego rutina. Kokybiškas miegas padeda geriau jaustis dienos metu. Jo dėka galime dirbti efektyviau, daryti mažiau klaidų, išlikti žvalūs ir pan.
Dėmesys kūno padėčiai. Žinomas priminimas, jog tiesią nugarą išlaikantys, pečius nuleidžiantys, galvą tiesiai laikantys ir maloniai besišypsantys žmonės atrodo labiau pasitikintys savimi. Ir tai nėra tik įvaizdžio kūrimas. Tyrimai rodo, jog kūno padėtis atspindi ne tik įvaizdį, tačiau ir vidinę savijautą.
Savanorystė. Vienas iš būdų ugdyti pasitikėjimą savimi – mokymasis jausti bei rodyti gerumą. Tai galima padaryti:
Savanoriaujant
Padedant artimiesiems
Pasakant kam nors komplimentą, padedant ir kt.
Dalyvavimas bendruomenėje leidžia ne tik jausti kitiems kuriamą naudą, tačiau ir grįžtamojo ryšio pagalba padeda pasijusti išties reikalingiems, naudingiems, susijusiais su kitais ir pan.
Parengta pagal: Power of positivity
Palikite komentarą