Kodėl nutrūksta draugystė?
Sutinkame daugybę žmonių. Vienus jų vadiname draugais, kitus pažįstamais, kolegomis ar tiesiog praeiviais. Taigi ne visi sutiktieji lieka su mumis. Kartai tai nutinka „į gerą“, o kartais „į blogą“. Nepaisant to, santykis su kitu žmogumi palieka skirtingas patirtis, susidėliojančias į bendrą mūsų gyvenimo patirties dėlionę.
Taigi norint geriau suprasti ir priimti tai, jog ne visi santykiai tęsiasi, pažvelkime į galimas jų baigties priežastis.
Draugystės, kaip ir žmonės, keičiasi. Tai, jog kuriame santykį, draugystę su kitu žmogumi, dar nereiškia, jog taip bus visada. Draugystės, kaip ir žmonės, keičiasi – augame, tobulėjame, atrandame naujus tikslus, prasmes, dėl to pasikeičia ir mūsų noras (sustiprėja ar susilpnėja) palaikyti tam tikrus santykius. Poveikį draugystei daro ir pasikeitusios atsakomybės, pareigos, su tuo susijęs laisvas laikas ir kt.
Tapo sunku atrasti tai, kas vienija. Galbūt, tam tikri pasirinkimai lėmė tai, jog kažkuriuo metu su draugu (-ais) pasukome skirtingais keliais, su laiku keitėsi interesai.
Draugystę didžiąja dalimi palaikė aplinkybės. Galbūt, daugelis galime atrasti žmonių, su kuriais niekada nebūtume net įsivaizdavę galimo bendravimo. Tai gali būti draugų draugai ar žmonės, su kuriais lankome kokius nors užsiėmimus, t. y. šiuos žmones sutinkame susiklosčius tam tikroms aplinkybėms. Su šiais žmonėmis galime puikiai leisti laiką, tapti tikrais draugais ar tiesiog atitolti keičiantis situacijai.
Gyvenamosios vietos pasikeitimas. Atitolimas dėl gyvenamosios vietos pakeitimo gali prisidėti ir prie emocinių ryšių menkėjimo. Nors galime palaikyti santykius bendraujant per atstumą, tačiau draugystei labai svarbus ryšys, bendros patirtys, buvimas kartu, pagalbos teikimas „čia ir dabar“.
Skirtingi lūkesčiai draugystei. Sunku tapti draugais vien dėl susitarimo. Draugystė vystosi, plėtojasi natūraliai. Vis dėl to, mes ir kiti žmonės draugystę galime vertinti skirtingai, puoselėti skirtingus lūkesčius. Galime norėti pernelyg daug, reikalauti atsidavimo, skiriamo laiko, kitų ryšių atsisakymo ir kt. Tai gali kelti įtampą, norą atitolti. Draugystę keisti gali ir vienpusiškų romantinių lūkesčių puoselėjimas.
Išdavystė. Kurdami santykius su kitu žmogumi neišvengiamai susiduriame ir su išdavystės tikimybe. Visi galime padaryti klaidų, tačiau dėl melo, apkalbų, tarpusavio pasitikėjimo netekimo bendravimą tęsti gali tapti sunku.
Taigi, esame socialios būtybės, bendravimas mums daugiau ar mažiau yra svarbus. Nepaisant to, palaikyti santykius, draugystę ne visada gali būti lengva – draugystei sukurti palaikyti prireikia pastangų, laiko. Kartais visa tai gali nepasiteisinti, o kartais įgysime draugus, kurie taps artimesni nei šeimos nariai.
Parengta pagal: Lakeisha Ethans. 6 Reasons Friendships Sometimes End
Palikite komentarą